روز فریلنسر 2023

  • 0 نظر
  • 1200 بازدید
در این مقاله به نقش فریلنسر، مزایای فریلنسر بودن و 10 مرحله برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق می پردازیم.

1. “چرا” خود را تعریف کنید

هر فریلنسر موفقی باید با تعریف هدف نهایی خود شروع کند. کمی وقت بگذارید و از خود بپرسید که چرا می خواهید یک فریلنسر شوید. چه برای دستیابی به یک سبک زندگی خاص یا کسب درآمد اضافی، “چرا” شما چیزی است که شما را در زمان های چالش برانگیز نگه می دارد.

2. به خودتان ضرب الاجل بدهید

برای هر یک از اهداف مهم خود یک ضرب الاجل تعیین کنید. به عنوان مثال، شما باید زمانی را تعیین کنید که چه زمانی جایگاه خود را انتخاب کنید، اولین مشتری خود را پیدا کنید و از کار روزانه خود خارج شوید (اگر قصد شما این باشد). به طور کلی، از آنجایی که فریلنسرها باید برنامه های خود را بدون هیچ نظارتی ایجاد کنند و به آن پایبند باشند، تعیین ضرب الاجل های سخت به خود می تواند به شما کمک کند تا به طور مؤثرتری از عهده مسئولیت های خود برآیید.

3. یک جایگاه سودآور پیدا کنید

بسیاری از فریلنسرها با ارائه تجربیاتی که در مشاغل قبلی به دست آورده اند شروع می کنند. این یک راه سریع برای شروع کسب و کار شما است. برای سودآوری بیشتر، می توانید به دنبال جایگاهی در حوزه خود باشید. وب سایت های زیادی وجود دارند که فریلنسرها خدمات خود را با هزینه کم ارائه می دهند. منطقه ای را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و سعی کنید در آن جایگاه بهترین باشید.

4. آنچه را که برای شروع نیاز دارید جمع آوری کنید

با شهرستان یا شهرستان خود بررسی کنید که آیا برای کار مستقل در زمینه انتخابی خود نیاز به تشکیل پرونده یا دریافت مجوز یا مجوز دارید. شما همچنین می خواهید یک طرح تجاری ایجاد کنید

که خدمات شما، جمعیت شناختی و استراتژی بازاریابی شما را مشخص می کند. سپس یک وب سایت ایجاد کنید و برای تبلیغ خدمات خود کارت ویزیت سفارش دهید.

5. هدف درآمدی خود را تعیین کنید

اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد تا به درآمد تمام وقت برسید، اما هنوز تعیین یک هدف مالی مهم است. شما می توانید با محاسبه سه مقدار مختلف به این موضوع نزدیک شوید:

ملزومات: این حداقل مقدار پولی است که برای پرداخت هزینه های اولیه مانند غذا، اجاره خانه و سایر مایحتاج نیاز دارید.

اوقات فراغت و سرگرمی ها: این مقداری است که برای پوشش فعالیت هایی که دوست دارید خارج از محل کار انجام دهید، مانند تفریح، سرگرمی و سرگرمی ها، نیاز دارید.

لیست آرزوها: این مبلغی است که به شما امکان می دهد از جمله پول برای تعطیلات و خریدهای لیست آرزوها، پیشرفت کنید.

این تمرین می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه مقدار درآمد برای پوشش هزینه های زندگی و تعیین نقاط عطف نیاز دارید. وقتی به یک سطح درآمد مشخص برسید، می دانید که یک قدم به هدف نهایی خود نزدیکتر شده اید.فریلنسر چیست؟

فریلنسرها به جای کار کردن برای یک کارفرما، بر اساس کار، ساعت یا روز کار می کنند. آنها می توانند با شرکت ها قرارداد ببندند یا خدمات خود را از طریق پلتفرم های آنلاین به افراد ارائه دهند. فارغ از نوع مشتریانی که با آنها کار می کنند، فریلنسرها معمولاً تعهد طولانی مدت به کارفرمای خاصی ندارند.

یک فریلنسر با یک کارمند متفاوت است. وقتی با شرکت ها کار می کنند، پیمانکار محسوب می شوند نه کارمند. فریلنسرها نیز نسبت به کارمندان وظایف متفاوتی دارند. آنها باید پروژه های خود را مدیریت کنند، ساعات کار خود را تعیین کنند، به مشتریان خود صورتحساب بدهند و مالیات خوداشتغالی را بپردازند. فریلنسرها معمولاً انتظار ندارند مشتریان دائمی داشته باشند، اگرچه ممکن است یک رابطه کاری مداوم با برخی از مشتریان خود ایجاد کنند.

شما می توانید در صنایع مختلف، از نویسندگی، طراحی گرافیک و بازاریابی گرفته تا حسابداری، مدیریت پروژه و تدریس به صورت آزاد کار کنید. برخی از فریلنسرها یک صنعت خاص را به عنوان تمرکز خود انتخاب می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مجموعه مهارت های گسترده تری برای انعطاف پذیری بیشتر در کار خود داشته باشند.

6. هزینه های خود را ناچیز نگه دارید

به عنوان یک فریلنسر، هزینه های تجاری خواهید داشت که به عنوان یک کارمند تمام وقت نخواهید داشت. به عنوان مثال، لپ تاپ، تلفن هوشمند، اتصال به اینترنت و هر گونه خدمات تجاری که برای آن پرداخت می کنید، هزینه در نظر گرفته می شوند. فرض کنید از یک دفتر خانه اختصاصی کار می کنید. در آن صورت، می توانید بخشی از هزینه های آب و برق و مسکن خود را نیز به عنوان هزینه های تجاری در نظر بگیرید.

می‌تواند به تهیه فهرستی از هزینه‌های موجود کمک کند تا ببینید کدام یک برای فعالیت فریلنسری شما ضروری است. همانطور که تجارت شما رشد می کند، احتمالاً سرمایه گذاری بیشتری خواهید کرد و هزینه های خود را افزایش خواهید داد. در ابتدا، هزینه های خود را ناچیز نگه دارید و مطمئن شوید که بر سطح درآمدی که برای انجام تعهدات مالی اساسی نیاز دارید، متمرکز می شوید.

7. کار پیدا کنید

و در مقابل عنوان شغلی که به دنبال آن هستید عبارت “freelance” را تایپ کنید، سپس شهر یا ایالت خود را وارد کنید و لیستی از فرصت های شغلی آزاد را در نزدیکی خود پیدا خواهید کرد. شما همچنین می توانید بر اساس کلمات کلیدی، شرکت، برآورد حقوق و دستمزد و موارد دیگر جستجو کنید. به‌علاوه، می‌توانید نتایج خود را بر اساس تاریخ ارسال شغل و موقعیت‌های راه دور و بسیاری از گزینه‌های دیگر فیلتر کنید.

8. شبکه خود را بسازید

هنگامی که به عنوان یک فریلنسر شروع به کار کردید، با همه کسانی که می شناسید تماس بگیرید تا در مورد کسب و کار جدید خود به آنها بگویید. فراموش نکنید که برای شروع فورا آماده هستید و آنها را تشویق کنید تا اطلاعات تماس شما را برای هر کسی که ممکن است به خدمات شما نیاز داشته باشد، ارسال کنند. با انجام این کار، خود را به عنوان حرفه ای پیشرو آنها معرفی می کنید و شروع به گسترش شبکه خود می کنید.

9. روی برند خود کار کنید

به عنوان یک فریلنسر، زمانی را برای صیقل دادن تصویر خود و تبلیغ برند خود در پلتفرم های مختلف اختصاص دهید. هدف شما این است که با استفاده از یک برند دیجیتال قدرتمند به راحتی پیدا و به خاطر بسپارید.

علاوه بر ایجاد یک نمایه در رسانه های اجتماعی، وقت خود را در انجمن هایی که به صنعت شما اختصاص داده شده اند، در نظر بگیرید. پرسیدن و پاسخ دادن به سوالات می تواند راهی عالی برای علاقه مند کردن افراد به فعالیت شما باشد. این یک رویکرد بسیار هدفمند است که در آن می توانید به مشتریان بالقوه ای که قبلاً در سایت های مرتبط با نوع کار شما هستند دسترسی پیدا کنید. مزیت دیگر پلتفرم‌های آنلاین این است که می‌توانید در مدت زمان مشابه با افراد بیشتری نسبت به حضور حضوری ملاقات کنید. همچنین می توانید از آن جلسات آنلاین در جلسات حضوری استفاده کنید.

10. یک مربی پیدا کنید

پیدا کردن یک متخصص باتجربه که بتواند در حین رشد شغل آزاد به شما مشاوره دهد، می تواند بسیار مفید باشد. شما می توانید با برنامه کسب و کار، وب سایت و استراتژی بازاریابی خود به مشاوران بالقوه نزدیک شوید تا به آنها نشان دهید که در عزم خود برای موفقیت جدی هستید.

 
administrator